משכנתא למסורבים

הגשתם לבנק בקשה לקבלת משכנתא ונענתם בסירוב? מאז שהוקמה המערכת לאיסוף נתוני אשראי, סירובי משכנתא נעשו מקובלים במיוחד. לבנקים קל יותר לזהות כשלים בהתנהלות של אזרחים המבקשים לקבל אישור משכנתא. מכיון שהם לא אוהבים לקחת סיכון, דבר ראשון, הם מסרבים לאשר משכנתא. 

מה זה משכנתא למסורבים? 

משכנתא המתבצעת לאחר קבלת סירוב משכנתא קודם, נקראת משכנתא למסורבים. מדובר במשכנתא מורכבת יותר. קיבלתם סירוב משכנתא מהבנק? אל תמהרו לבנקים אחרים בבקשת משכנתא. פנו ליועץ מומחה למסורבים!  

למה הבנק מסרב?

ישנן סיבות רבות בשלן הבנקים לא מוכנים לאשר משכנתא. אבל במקום להיכנס לרזולוציות ולדוגמאות, נסקור פה את הקו המנחה של הבנקים. 

הבנק לא מוכן להעמיד את הכסף שלו בסיכון. כל דבר שמערער את ביטחון ההלוואה שהם עתידים לתת לכם, עלול לגרום לבנק לסרב לכם למשכנתא. ניתן כאן רשימה קצרה כדי לסבר את האוזן. 

  • דירוג אשראי נמוך – איחור בתשלומי הוראות קבע, צ'קים חוזרים, התנהלות לא תקינה וכו'. כל אלו עלולים להוביל לסירוב. 
  • מחסור במידע – אם לא הבאתם לבנק את כל המסמכים שהוא דורש, על מנת להכיר אתכם יותר לעומק, הוא לא יאשר לכם משכנתא. 
  • בקשת משכנתא לא הגיונית – ביקשתם משכנתא לדירה שמצריכה הון עצמי גבוה, בעוד שאין לכם כלל מאיפה לגייס כמות הון גדולה כל כך. 
  • פושטי רגל – פושטי רגל נכנסים בעיקרון בתוך הסעיף הראשון של דירוג אשראי נמוך, אבל חשוב לציין אותם לחוד בגלל המצב הרציני בו הם נמצאים. 

ישנן עוד סיבות רבות, אבל כמו שאמרנו הקו הוא כזה – כל סעיף שעלול לסכן את הכסף שהבנק מעמיד להלוואה, עלול לטרפד את אישור המשכנתא שלכם. 

מה עושים אחרי סירוב משכנתא?

אם נתקלתם בסירוב משכנתא, אסור לכם לעשות דברים בפזיזות. אחרי סירוב משכנתא המצב שלכם מאוד רגיש. ברגע שקיבלתם סירוב בבנק אחד, הבנקים האחרים רואים את זה, ורק זה לכשעצמו עלול להיות סיבה לסירוב משכנתא… 

אל תתייאשו, זה שקיבלתם סירוב משכנתא, לא אומר שלא תצליחו בעוד כמה חודשים להיות בעלי נכס משלכם. אבל, הדרך לממש את החלום, כבר לא חלקה כל כך. 

מה עושים? ניגשים למומחה בתחום שיוציא לכם אישור משכנתא למסורבים. 

למה חשוב כל כך לפנות דווקא למומחה למסורבי משכנתא? 

יועצי המשכנתאות שרגילים לעבוד עם זוגות צעירים בעיקר, לא רק שלא יוכלו להועיל לכם, אלא עלולים להזיק לכם. זוג צעיר שמעוניין לקבל משכנתא, יועץ המשכנתאות מגיש את התיק שלהם בכל הבנקים כדי לקבל את הצעת המחיר הזולה ביותר. וזה מה שהוא עתיד לעשות גם עבורכם. אבל לגבי משכנתא למסורבים, זו עלולה להיות טעות מרה. 

איך מגישים בקשת משכנתא שסורבה בעבר? בשביל זה אתם צריכים ליווי של יועץ משכנתאות מומחה למסורבי משכנתאות. תנו לנו לעזור לכם. המון הצלחה בהמשך! 

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: