עומדים לקראת משכנתא משלכם? כנסו לעניינים

משכנתא זו מילה שכל ילד יודע לדקלם. כאשר מגיעים לשלב של לקיחת משכנתא, זוגות צעירים חשים כי זה גדול עליהם, עד לא מזמן הם הסתכלו על כל הנושא הזה מלמטה ללמעלה, ופתאום הם צריכים להישיר מבט לכל המסמכים, התהליכים האישורים וכו'. מה ההגדרה של משכנתא? לאילו צרכים נלקחות המשכנתאות בישראל? מה זה בכלל הלוואת זכאות? בפוסט הזה נשתדל להוציא אתכם ברורים עד כמה שניתן. 

מה ההגדרה של משכנתא? 

אתם מקבלים מהבנק הלוואה ותמורת ההלוואה הזו אתם ממשכנים לו את הנכס שלכם – זו משכנתא. הבנק מעוניין לתת לכם הלוואה אבל הוא לא מוכן בשום פנים ואופן שהכסף שלו יעמוד על קרן הצבי. ולכן, הוא מבקש תמורת ההלוואה זכויות בדירה שלכם. משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך של עד 30 שנה. ניתן לקבל את המשכנתא בבנקים וכן בגופים מלווים שונים. כדי לרכוש דירה בעזרת משכנתא, הבנק דורש שתשתתפו גם אתם בתשלום הון עצמי שצברתם על ידי עזרה מההורים או כל מקור אחר. 

לאילו צרכים נלקחות משכנתאות? 

זה נכון שהמילה משכנתא מוכרת בעיקר כמושג הקשור לרכישת דירה למגורים. אבל משכנתא היא כלי שימושי לעוד קטגוריות ברכישות שונות. 

  • משקיעים- משקיעים יכולים לשלם בו זמנית מספר משכנתאות יחד תמורת מספר השקעות. על ידי משכנתא הם רוכשים, דירות, משרדים, חנויות, נכסים מסחריים, קרקעות, ועוד. 
  • משפצים- אנשים רבים מעדיפים במקום לשפר דיור, להישאר בבית שלהם. הם מגדילים את המשכנתא הקיימת על הדירה, אם אין להם משכנתא הם ממשכנים את הבית שלהם, ותמורת זה משפצים את הבית. 
  • לכל מטרה- יש גם משכנתא המכונה משכנתא לכל מטרה. משכנתא זו מיועדת לכל מטרה – מקרים רפואיים, חידוש רכב ועוד. 

שמעתי רבות על הלוואת זכאות - מה זה בכלל?

ֵהלוואת זכאות זו הלוואה שמדינת ישראל מעניקה לאזרחים זכאים. את הלוואה היא מעבירה דרך הבנקים וגופים חוץ בנקאיים כמו חברות ביטוח. תנאי הלוואת הזכאות הם אטרקטיבים וקבועים מראש עבור כל הזכאים. כלומר, לא ניתן לשפר או לשנות את הריביות הללו. ה+ העיקרי של הלוואות זכאות הוא שניתן לשלב אותה גם בתוך תמהיל משכנתא עם עוד מסלולים. 

מעלותיה של הלוואת הזכאות אינן רק בתנאים הספציפים שלה, אלא בהשפעה הכללית שלה על שאר מסלולי המשכנתא. מי שלוקח הלוואת זכאות, לעולם לא יוכל להיות מפונה מביתו על ידי כונס נכסים. מי שלוקח הלוואת זכאות יכול לפרוע את ההלוואה שלו בלי לשלם עמלות עבור הפירעון המוקדם. 

רוצים לדעת עוד על תהליך לקיחת משכנתא? רוצים שמישהו יעשה בשבילכם את העבודה ורק ישתף אתכם איפה אוחז התיק? בדיוק בשביל זה חברת המפתח למשכנתאות אשדוד כאן. אנו מתמחים בייעוץ משכנתאות ממדרגה ראשונה. המעלה העיקרית שלנו כחברה היא היכולת להשיג לכם משכנתאות אטרקטיביות בקלות, מתוך הקשרים הרבים הקיימים בינינו לבין הבנקים באשדוד ובארץ. האינטרנס שלנו הוא לחסוך לכם כמה שיותר- זמן, כסף ועוגמות נפש בעתיד. הקליקו כאן לתזמון פגישה עם המומחים של חברת המפתח למשכנתאות אשדוד.