מקפצת מחירי הדיור לפני עשור נגרמה על ידי התייקרות מס רווחי ההון

כבר שנים שאנחנו רואים כל הזמן עלייה במחירי הדיור בישראל, אבל בעשור האחרון העלייה הזו כבר ממש בלתי נסבלת. מה גרם לעלייה הגדולה הזו? הרי לא הגיוני שדירות הכפילו פי ארבע את מחירן בלי שיש לכך סיבה מניחה את הדעת. נכון יש לכך סיבה. לפני כעשור העלו הפולטיקאים את המס למי שהרוויח סכומים גדולים בשוק ההון. לכן, כל מי שרצה להשקיע, לא השקיע יותר בשוק ההון אלא בשוק הנדל"ן. אבל מה שקרה בגלל שישראל זו מדינה קטנה מהר מאוד הגענו למצב בו כמות הדירות המוצעות למכירה לעומת כמות האנשים הקופצים עליהן, הם פשוט בלי פרופורציה.

בישראל כולם רוצים לקנות דירות

יש מדינות בעולם בהן יש אנשים רבים וטובים שלא קונים דירות. בישראל עוד לא מתחתנים וכבר מדברים על דירה ועל איך נוציא משכנתא כדי לרכוש דירה. למה זה ככה? בראש ובראשונה בגלל החינוך שלנו. אנחנו מחונכים שארץ ישראל זו ארץ היהודים ובאופן בלתי מודע אנחנו מטפחים לעצמנו שאיפה לרכוש דירה בארץ שלנו. מה אתם חושבים על אנשים מבוגרים שאין להם דירה? הכי הגיוני בעולם שיש דירות לכוווולם. ומה עם מי שאין לו יכולת כלכלית? הוא חייב לעשות הכל כדי להגיע לדירה משלו. 

למה בחלק ממדינות העולם יש אנשים רבים שגרים בשכירות והכל טוב להם וכאן זה ממש סוג של פשע ושל זריקת כסף לפח? זה נגרם מכמה סיבות. אבל אחת הסיבות המאוד משמעותיות זה בעיית המשקיעים. בגלל שמבחינות מסוימות המשקיעים הם אלו שגרמו לעליית מחירי הדירות, כולם מכנים אותם בתור בעיה. ואילו במדינות רבות אחרות המשקיעים אינם מהווים בעיה אלא הם אלה שעוזרים לפתרון הבעיה. אנשים שאין להם מלא מלא כסף לא חולמים שיום אחד תהיה להם דירה משלהם. למה להם להיכנס לחובות שהחיים שלהם יכולים להיראות אותו דבר בדיוק עם דירה לא שלהם. 

למה מחירי הדיור לא מצליחים לרדת? 

די. עבר מספיק זמן מאז שנעשה השינוי בשוק ההון לעומת שוק הנדל"ן. אבל מה שקורה עכשיו המדינה ובנק ישראל פשוט שופכים עוד ועוד שמן למדורה הבוערת גם כך. 

היינו מצפים ממדינת ישראל שתעשה הכל כדי להרדים את הרצון של האנשים לקנות דירות, אבל במקום זה היא מקימה עוד ועוד מכרזים של מחיר למשתכן וגורמת לאנשים לרוץ ולרכוש דירות ויחד עם זאת בלי רצון אבל מכורח המציאות, היא גורמת לסגירת עסקאות ולהחרפת מחירי הדיור. כאשר יש ביקוש בלתי פוסק של דירות, המחירים לא יכולים לרדת בשום פנים ואופן.  

גם בנק ישראל נהנה להקשות על אזרחי ישראל וגם הוא גורם לשוק הדיור להמשיך להיות מוצף עוד ועוד. שמעתם על הסרת מגבלת הפריים? זו הטבה במשכנתאות של הציבור, אבל הטבה זו גרמה להמון אנשים להבין כי זו השעה להוציא משכנתא. כדי להוציא משכנתא פונים לרכוש דירה… ובקיצור, אין שניה אחת של מנוחה. כל הזמן יש סיבות אחרות המתנפנפות על האש המשתוללת של עליית מחירי הדיור בישראל. 

מחפשים דירה? לא יודעים באילו מסלולי משכנתא כדאי לכם לבחור?

הגעתם ליעד. אנחנו בחברת המפתח למשכנתאות אשדוד נשמח לעזור לכם להבין את המצב הכלכלי שלכם ולהתאימו לחלומות שלכם, לחוקים של בנק ישראל ובין כל מה שאתם צריכים לסנכרן כדי להגיע למשכנתא הולמת. משכנתא זה לא משחק ילדים. אתם חייבים עזרה של מומחים. 

אני רוצה להיפגש עם המומחים של חברת המפתח למשכנתאות אשדוד.