אישור עקרוני למשכנתא

מהו אישור עקרוני למשכנתא?

אם החלטתם שהגיע הזמן לקנות דירה, זה הזמן לגשת לבנק למשכנתאות לקבל אישור עקרוני. המטרה של האישור הזה היא לוודא שאתם יכולים לקבל משכנתא, ומה גובה המימון שאותו תוכלו לקבל. הפנייה הראשונית לבנק היא מאוד חשובה על מנת לדעת איזו דירה תוכלו להרשות לעצמכם עם ההון העצמי שיש לכם.

התוצאה של הפגישה הראשונית עם הבנק, היא קבלת אישור עקרוני למשכנתא.

כשאתם נמצאים בשלב החיפוש אחרי דירת החלומות שלכם, או שכבר יש לכם דירה על הכוונת, אתם צריכים להיות בטוחים שהבנק ייתן לכם משכנתא. בדקו מהם התנאים של הבנק למתן משכנתא ותראו אם אתם עומדים בהם. שלב זה חייב להתבצע לפני החתימה על חוזה הרכישה. אתם לא רוצים להתחייב לסכום כזה גדול ואז לגלות שלא מאושרת לכם משכנתא.

שתי דרכים לקבלת אישור עקרוני:

הראשונה, היא דרך פנייה למוקד המשכנתאות של הבנק, תידרשו לפרט ולתת פרטים על העסקה שברצונכם לבצע, כמה הון עצמי יש לכם וכמה משכנתא אתם מבקשים. הבנק יבקש מכם להעביר מסמכים המעידים על היכולת שלכם להתחייב בעסקה כל כך גדולה, ותוך זמן קצר – מספר ימים ואפילו שעות, תקבלו תשובה.

אם התשובה היא חיובית, מזל טוב!!! אתם יכולים לקבל משכנתא, אם התשובה היא שלילית זה או שלא מאשרים לכם משכנתא בכלל, או שתוכלו לקבל סכום נמוך יותר ממה שביקשתם.

הדרך השנייה, היא הדרך הקלאסית והמקובלת. ניגשים לסניף הבנק שלכם, לאחר התייעצות עם יועץ משכנתאות. בחלק מהבנקים צריך לקבוע פגישה. לפגישה תצטרכו להביא תלושי שכר, דפי עו"ש ותעודות זהות עם ספח וריכוז יתרות. יכול להיות שהבנק ידרוש עוד מסמכים. אחרי מספר ימים (ואפילו שעות) תקבלו תשובה.

המחויבות של הבנק לאישור העקרוני, היא רק בתנאי שמסרתם מידע נכון ושלא יתגלה מידע נוסף שעשוי לשנות את ההחלטה של הבנק. האישור העקרוני לא מחייב אתכם בשום דבר, זו רק הצעה. תוקפו של האישור הוא ל 24 ימים.

בל מקרה, יועץ המשכנתאות של הבנק כבר ייתן לכם כיוון – האם תוכלו לקבל משכנתא? באיזה סכום וכו' (אבל ללא התחייבות).

לאחרונה, הבנקים השיקו אפשרות לקבל אישור עקרוני בצורה מקוונת באינטרנט. במקום לעשות את התהליך עם נציג בטלפון, אתם עושים אותו לבד מול המחשב. כדי לחתום על המסמכים עדיין תצטרכו לטרוח ולהגיע לסניף.

מי בוחר את מסלולי משכנתא?

תוכלו לבחור לבד את המסלולים של המשכנתא, אך חשוב לדעת שתוכלו להיעזר ביועץ משכנתאות. מצד אחד, כל המידע קיים באינטרנט, מצד שני יועץ טוב יעזור לכם לחסוך המון כסף בבניית התמהיל הנכון עבורכם. מי שלא מכיר לעומק את עולם המשכנתאות, עלול מהר מאוד ללכת לאיבוד ולחתום על דברים שהוא לא מבין ולא יודע מה המשמעות האמיתית שלהם. פה אני נכנסת לתמונה.

חלק מהשירותים שאני נותנת ללקוחות שלי:

  • בניית תמהיל משכנתא נכון עבור הלקוח והצרכים שלו באותו זמן נתון.
  • משא ומתן על ריביות טובות
  • סקר שוק בין כל הבנקים על מנת להשיג לכם את המשכנתא הטובה ביותר.